Mix & Match: jak łączyć różne pierścionki, aby stworzyć spójną stylizację?

W doborze biżuterii kierujemy się własnym stylem i upodobaniami, dlatego łączenie kilku pierścionków naraz na palcach jednej ręki nie jest obce wielu kobietom. Jak jednak robić to, żeby zachować spójność i wybrać te pierścionki, które świetnie prezentują się na dłoni zarówno solo jak i w towarzystwie kilku innych błyskotek? Podpowiadamy!

Złoto i srebro – czy powinno się łączyć kruszce wybierając kilka pierścionków?

Czy złoty pierścionek można nosić w połączeniu ze srebrem? Wielu stylistów, dyktujących na co dzień zasady modowe jest zdania, że nie. Jednak w ostatnich sezonach nawet producenci biżuterii stawiają na łączenie różnych kruszców. W obrębie jednego modelu pierścionka przeplatają się ze sobą odcienie zimnego srebra i delikatnie ciepłego złota. Czasami do tego wszystkiego jest jeszcze dodany pasujący do całości kamień. 

Jeżeli masz w swoich zbiorach złoty pierścionek połączony ze srebrem, nie ma przeszkód, żeby połączyć go z innymi  złotymi albo srebrnymi dodatkami. Chodzi o spójność i motyw łączący stylizację. Tak samo dobrze będzie wyglądać połączenie: pierścionek białe złoto i złoty pierścionek w żółtym odcieniu. Ciekawą stylizację możesz stworzyć używając takich elementów, jak pierścionek białe złoto plus pierścionek różowe złoto – te dwa odcienie całkiem ciekawie ze sobą współgrają, tworząc nietuzinkowe połączenie.

Jak nosić pierścionki – czy można zakładać je na wszystkie palce?

Niektóre kobiety noszą pierścionki na wszystkich palcach i może to całkiem nieźle wyglądać, jednak jeżeli Ty nie czujesz się jeszcze wystarczająco mocna w łączeniu wielu pierścionków, zacznij od trzech. To już całkiem spora liczba, ale jeszcze nie na tyle, aby w razie nietrafionego doboru osiągnąć efekt niechcianego przepychu. 

Pierścionki noszone na kciukach wzbudzają czasem kontrowersje typu: czy nosić, jakie nosić? Można oczywiście nosić pierścionki na kciuku, ale raczej te w formie obrączkowej, a jeżeli z kamieniem, to płaskie. Niektóre panie wybierają również taki sposób noszenia, że kilka cienkich pierścionków w podobnym stylu noszą na jednym palcu – co również daje ciekawy efekt.

Pierścionki z kamieniami czy nosić w połączeniu z innymi?

Złoty pierścionek z rubinem, czy pierścionek różowe złoto z perłą? Można łączyć je z innymi pierścionkami? Oczywiście, że można je łączyć, ale trzeba zadbać o spójność. Jeżeli wybierasz pierścionek z czerwonym kamieniem, możesz dobrać do niego np. pierścionek obrączkowy, wysadzany kamieniami w podobnym odcieniu, pierścionek z białą perłą łączyć z innym z czarną – jeśli jest ten sam rodzaj kamienia. Cienkie złote obrączki gładkie i z wzorami razem, albo pierścionki z barwnymi cyrkoniami w podobnej gamie kolorystycznej. 

Raczej nie łączymy kilku bardzo masywnych modeli, żeby nie przytłoczyć dłoni. No i zawsze trzeba dostosować biżuterię do okazji – pewne miejsca i spotkania pozwalają na dużą ilość biżuterii, inne wymagają bardziej stonowanego wizerunku. 

Zobacz piękne złote pierścionki od Briju tutaj – https://www.briju.pl/bizuteria/zlote-pierscionki oraz z białego złota – https://www.briju.pl/bizuteria/pierscionki-z-bialego-zlota i różowego – https://www.briju.pl/bizuteria/pierscionki-z-rozowego-zlota